در این مطلب می خواهیم درباره نانو آجرنما | نانو برای آجرنما | آجرنما نانو | آجر نانو | آجر نسوز صحبت کنیم.

انواع آجر نما

 

آجرها یکی از انواع مصالح ساختمانی هستند که در اغلب ساختمان ها در نقش سازه اصلی یا متریال مورد استفاده در نمای دیوارها به کار می روند. به عبارت دیگر، آجر، هم جنبه سازه ای و هم جنبه زیبایی برای ساختمان دارد.

 

استفاده از آجرنانو در بنا، باعث دوام و استحکام ساختمان می شود. آجرها در انواع مختلف و ابعاد متفاوت در بازار عرضه می شوند و آجرهای تزئینی یا آجرنما معمولاً در رنگ های متنوعی تولید می شوند؛ مواد اولیه این نوع آجرها هم متفاوت است ولی به طور کلی آجرها و بخصوص آجرهای نما، از ترکیب خاک و آب ساخته می شوند و سپس برای پخت به کوره می روند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص انواع آجرنما نانو تا انتهای این مقاله با ما باشید.

 

نانو آجرنما | نانو برای آجرنما | آجرنما نانو | آجر نانو | آجر نسوز
برای تماس کلیک کنید .

آجر نما نانو چیست؟

نما مهم‌ترین قسمت ساختمان است که می تواند دیگران را تحت تأثیر قرار دهد، در بسیاری از ساختمان ها برای زیباسازی نما، از آجرنما استفاده می شود.

آجر یک متریال طبیعی است که از گذشته های دور برای تزئین نما از آن استفاده می شده است و یکی از پرطرفدارترین مواد مورد استفاده در ساختمان ها به حساب می آید.

استفاده از آجر نما نه تنها  ظاهری زیبا و دلنشین به ساختمان می دهد، بلکه از لحاظ اقتصادی هم برای کارفرمایان مقرون به صرفه است.

سیمان نانو چه کاربرد هایی دارد؟

به عبارتی دیگر، آجر یک متریال ارزان قیمت، اقتصادی و زیبا برای ساخت و ساز محسوب می شود، هم چنین با توجه به ابعاد و فرم آجر، طراحان می توانند با استفاده از آن، فرم های متنوعی در نمای ساختمان ایجاد کنند.

یکی از معایب آجرنما جذب آب بالای آن می باشد با اجرای پوشش نانو روی آجرنما و ایجاد آجر نما نانو دیگر نگران تغیر رنگ و کدر شدن آجرنما نمی باشیم.

برای تماس کلیک کنید ..

شوره زدن آجرنما :

علت اصلی شوره زدن آجرنما وجود نمک ها و سولفات ها درون ملات آجرنما و یا خود آجر نما است.

با اجرای پوشش نانو روی آجرنما ، آجرنما کاملا آب گریز می شود و دیگر رطوبتی جذب نمی کند که بخواهد شوره بزند و هم چنین اگر شوره ای هم داشته باشد کاملا از بین می رود.

انواع نانو آجر نما

نانو آجر نمای ساختمان انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

 

آجر نمای نسوز نانو

یکی از انواع رایج آجر نما، آجرهای نسوز هستند که معمولاً برای نمای ساختمان ها و گاهی برای دکوراسیون داخلی استفاده می شوند. آجر نمای نسوز نانو در ساختمان های مدرن کاربرد و طرفداران زیادی دارند.

این نوع آجر از مقاومت بالایی در برابر حرارت برخوردار است.

درباره سنگ نانو بیشتر بخوانید

در واقع آجر نمای نسوز نانو عایق گرماست و به همین دلیل باعث کاهش اتلاف انرژی در ساختمان می شود،.

هم چنین این نوع آجر نما نانو، از مقاومت و استحکام خوبی در برابر رطوبت و شرایط جوی ناپایدار برخوردار است. ماده اصلی تشکیل دهنده آجر نسوز نوعی خاک رس با کیفیت بالاست که در بعضی از معادن کشور یافت می شود. آجر نمای نسوز نانو در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شود.

 

برای تماس کلیک کنید .

آجر نمای کرکره ای نانو

آجر نمای کرکره ای نانو از نظر بصری زیباست و به همین دلیل در  نمای بیرونی ساختمان زیاد استفاده می شود. مواد اولیه این نوع نانو آجرها خاک نسوز است و از این رو این آجرها در گروه آجرهای نسوز قرار می گیرند. آجر نمای کرکره ای نانو نیز مانند آجر نمای نسوز در برابر حرارت، رطوبت و بارندگی مقاومت بالایی دارد.

 

آجر نمای کرکره ای نانو در تنالیته های رنگ قهوه ای مایل به قرمز در دسترس است.

عرض این نوع آجر نماها کم است و به همین دلیل به آن ها آجرهای کرکره ای اطلاق می شود. آجرهای کرکره ای نانو نمای زیبایی به ساختمان می بخشند، بنابراین بسیار مورد توجه معماران قرار می گیرند.

نانو آجرنما | نانو برای آجرنما | آجرنما نانو | آجر نانو | آجر نسوز
برای تماس کلیک کنید .

نانو آجر نمای پلاک

آجر نمای پلاک، نوع دیگری از آجر نمای نانو ساختمان است که در برابر تغییرات دما از مقاومت بالایی برخوردار هستند. این نوع آجر نما نانو در رنگ های متنوعی در بازار موجودند.

یکی از ویژگی های اصلی آجر نمای پلاک نانو مقاومت آن در برابر آتش سوزی است، هم چنین این نوع آجر نما حداقل میزان شوره زدگی در برابر تغییرات آب هوایی را دارد. از سوی دیگر از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند و نمایی زیبا به ساختمان می بخشند.

 

به عبارت دیگر آجر نمای پلاک یکی از آجرهای کاربردی در دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان های مدرن محسوب می شوند. آجر قزاقی نوعی از آجرنمای پلاک است و در نمای ساختمان استفاده می شود. این نوع آجر نما در ابعاد و سایزهای مختلف موجود است.

با اجرای پوشش نانو آجرنما روی این نوع آجرنما دوام و ماندگاری آن ها بسیار بالا می رود.

رنگ نانو چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

نانو آجر نمای حصیری

آجر نمای حصیری نانو ، بافتی شبیه به حصیر دارد و به همین دلیل به آن آجر نمای حصیری نانو گفته می شود. آجر نمای حصیری نانو دارای تنوع رنگ و بافت زیادی است بنابراین جلوه زیبا و جذابی به دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی ساختمان می دهد.

نانو آجرنما | نانو برای آجرنما | آجرنما نانو | آجر نانو | آجر نسوز

بعضی از این آجر نماها به شکل لعابی تولید می شوند و از استقامت بالایی در برابر نور خورشید برخوردارند. نوع لعابی آجر نماهای حصیری نانو نمای زیبایی دارند و برای استفاده در ساختمان های مدرن مناسب هستند.

رنگ استخری نانو چه کاربرد هایی دارد؟

نانو آجر نمای لعابی

مواد اولیه به کار رفته در آجر نمای لعابی نانو مانند آجرهای معمولی است، تنها تفاوت آن ها در این است که پس از ساخت این نوع آجر، روی آن با یک لایه لعاب مقاوم پوشانده می شود.

لعابی که روی این نوع آجر نما نانو را می پوشاند، علاوه بر تنوع رنگی، همچون یک لایه محافظ عمل می کند و باعث افزایش مقاومت آجر نما می شود. هم چنین یکی از ویژگی های اصلی آجر نماهای لعابی استقامت زیاد آن ها در برابر تغییرات جوی، رطوبت، فرسایش، دمای بالا و هوازدگی است.

این نوع آجر نما نانو به دلیل تنوع رنگی زیادی که دارد به کارفرمایان کمک می کند تا جلوه های زیبایی را خلق کنند، این نوع آجر نما در ابعاد و رنگ های متفاوت در بازار موجود است.

نانو ضد شوره آجرنما چیست؟

آجر نمای شاموتی نانو

آجرنمای شاموتی نانو ، یکی دیگر از انواع آجر نماهای نانو مورد استفاده در نمای ساختمان هاست.  آجرهای شاموتی نانو در سایزها و رنگ‌ های گوناگون در بازار در دسترس هستند و در نمای درونی و بیرونی ساختمان کاربرد دارند. آجرهای شاموتی نانو در گروه آجرهای نسوز قرار می گیرند.

این آجرها در ابعاد و اندازه های مختلف مربع و مستطیل تولید و در بازار عرضه می شوند. این نوع آجر در طیف های متنوعی مانند زرد، زرد متمایل به نارنجی، نارنجی تیره، قهوه ای تیره، قهوه ای روشن و قهوه ای اخرایی موجود هستند.

آجر های شاموتی با نوجه به جذب رطوبت بسیار بالایی دارند به مرور زمان کثیف می شوند و هم چنین با جذب رطوبت ممکن است شوره بزند. آجر نما نانو هیچگونه جذب آبی ندارد و رنگ آن تا سالیان سال ثابت می ماند.

نانو آجرنما | نانو برای آجرنما | آجرنما نانو | آجر نانو | آجر نسوز

آجر نمای شیل نانو

برای طراحی و اجرای نماهای پست مدرن اغلب از آجر نمای شیل نانو استفاده می شود؛ هم چنین این نانو آجر نما  در طراحی مدرن و سنتی هم کاربرد دارد.

این نوع نانو آجر نما از استقامت بالایی برخوردار است و برای مدت های متمادی رنگ آن ثابت می ماند زیرا رنگ این نوع نانو آجرنماکاملاً طبیعی است و برای ساخت آن از هیچ گونه مواد مصنوعی استفاده نمی شود.

 

بسیاری از کارشناسان و معماران نانو آجر شیل را جایگزین خوبی برای نانوآجر قزاقی محسوب می کنند. به دلیل نوع مواد اولیه به کار رفته در تولید نانو آجر نمای شیل، گرد و خاک به آن نفوذ نمی کند و به همین دلیل آلودگی ها به راحتی از سطح آن پاک می شود.

نانو آجرنما | نانو برای آجرنما | آجرنما نانو | آجر نانو | آجر نسوز

 

سخن پایانی

نمای ساختمان یکی از مهم ترین بخش های آن است که حتماً باید از نظر بصری زیبا و چشم نواز باشد، از گذشته های دور استفاده از آجر در نما، مرسوم بوده و امروزه انواع مختلفی از آجر نما در بازار موجود است.

برای حمایت از ما و دیدن نمونه کار های بیشتر مارا در شبکه های مجاز هم دنبال کنید:

اینستاگرام / آپارات