در این مطلب می خواهیم درباره  سنگ نانو | نانو نما | آبگریز کردن نما | سنگ نمای نانو بپردازیم.

نانو نما،آبگریز کردن نما و سطوح

 

اخیرا نانو نما و آبگریز کردن نما با پوشش نانو یکی از رایج ترین راه ها برای بهینه سازی مصرف انرژی و طول عمر بنا محسوب می آید.

اجرا کردن نانو نما بهترین راه برای ضد آب کردن نمای ساختمان و تمیز نگه داشتن نما برای زمانی طولانی می باشد.

نانو نما یا همان ضد آب کردن سنگ نما و نوع های سطوح روشی می باشد خیلی مناسب برای زیبا نگه داشتن ساختمان برای زمانی طولانی که از نابودی آن هم جلوگیری می کند.

اجرای نانو بر روی نمای ساختمان و آبگریز کردن نما موجب تولید لایه‌ای محافظ بر روی مصالح ساختمان می گردد.

از جمله مریت های اجرای نانو می شود به عایق بندی نما و بیشتر شدن طول عمر مفید نما اشاره نمود.

واژه نانو ریشه در زبان یونانی دارد به معنای کوتوله یا قدکوتاه. در اصل تکنولوژی نانو به مطالعه و بررسی ویژگی ها و رفتار مواد در اندازه نانو می پردازد.

یک نانومتر مساوی است با یک میلیاردم متر. برای نمونه یک ورق کاغذ حدود 100,000 نانومتر ضخامت دارد.

سنگ نانو | نانو نما | آبگریز کردن نما | سنگ نمای نانو

سنگ نانو

مواد در اندازه نانو نسبت به همان مواد در اندازه بزرگتر رفتار گوناگونی دارند. نقطه ذوب ماده، رنگ، قدرت، واکنش شیمیایی و غیره در مقیاس نانو تغییر می کند.

همه مواد از جمله گاز، مایع و جامد می توانند خواص فیزیکی، شیمیایی و بیولوزیکی غیر عادی را در اندازه نانو نشان دهند که در مقایسه با ویژگی های همان ماده در اندازه بزرگتر خیلی متفاوت است.

دراندازه نانو برخی مواد قوی تر هستند یا دارای ویژگی های گوناگون مغناطیسی هستند. بعضی دیگر رسانای بهتری برای گرما یا جریان الکتریسیته می باشند.

در واکنش های شیمیایی تندتر عمل می کنند، نور را بهتر منعکس میکنند یا رنگشان در اندازه نانو بسیار گوناگون می باشد.

اجرای نانو نما بعد از شستشوی نما موجب می گردد لک آب و یا گرد و غبار روی سطح ننشیند و نمای ساختمان برای زمان طولانی تری تمیز بماند.

پوشش نانو نما موجب می گردد شما به جای شستشوی نمای ساختمان سالی دو بار، هر دو سال یک بار نمای ساختمان را بشویید.

سنگ نانو | نانو نما | آبگریز کردن نما | سنگ نمای نانو

نانو نما

نانو نما اگر با موادی با کیفیت بالا اجرا گردد حتی می شود به جای دو سال یک بار حتی چهار یا پنج سال یکبار نمای ساختمان را شست.

نانو نما و در کل تکنولوژی نانو و یا ذره های اندازه نانو شاخه ای جدید در علوم نیست. بقایایی از تکنولوژی نانو در شیشه های رنگارنگ مربوط به قرن های وسطا پیدا شده که نانومواد ذره های طلا می باشد.

نانومواد رفتاری که دارند در برابر نور تغییر میکند برای نمونه طلا در اندازه عادی رنگ طلایی خود را بازتاب میکند در صورتیکه در شکل نانو به شکل زیر تغییر پیدا می کند که در زمینه های خیلی از جمله رنگ آمیزی و یا حتی تولید داروهای ضد سرطان مورد استفاده قرار می گیرد.

سنگ نانو | نانو نما | آبگریز کردن نما | سنگ نمای نانو

نانو نما،ضد آب کردن نما

 

اخیرا دانشمندان با تولید میکروسکوپ های بسیار قوی توانسته اند اندازه نانو را مشاهده کنند و از ویژگی هاهی منحصر به شخصه مواد در این اندازه استفاده کنند.

استفاده از پوشش نانو برای ضد آب کردن انواع نما و همچنین محافظت از طرح و نقش سطوح خیلی مناسب است.

تکنولوژی نانو انقلاب بزرگی در همه صنعت ها و علوم ایجاد کرد. از علم پزشکی، فناوری اطلاعات، مواد غذایی گرفته تا صنعت پوشاک، حمل و نقل و ساختمان سازی.

اجرای نانو نما در اصل موجب آبگریز کردن نمای ساختمان می گردد.

فناوری نانو مصالح بسیار کاربردی و جدیدی را در صنعت ساخت و ساز و معماری تولید کرده است.

ارائه مواد با دوام بسیار بالا و در عین حال خیلی سبک وزن از جمله دستاوردهای تکنولوژی نانو در این صنعت می باشد.

از دیگر دستاوردهای مهم و با ارزش نانو می شود به نانو پوششها هم اشاره نمود. نانو پوششها که بر روی نمای ساختمان اجرا می گردد دارای ویژگی ضد خوردگی، عایق بندی و تمیز کنندگی سطح می باشند و برروی نوع های سطوح از جمله سیمان، بتن، آجر، کاشی، سنگ، سرامیک، فولاد و غیره، قابل اجرا هستند.

 

سنگ نانو | نانو نما | آبگریز کردن نما | سنگ نمای نانو

نانو نما،ضد آب کردن نما

نانو نما به عنوان یک عایق خیلی خوب برروی نوع های سطوح درخارج ساختمان عمل می کنند. نانو نما در واقع موجب عایق بندی نما در مقابل رطوبت عمل می کند.

اجرای نانو حتی می شود برروی سطوح داخل ساختمان هم انجام شود. نانو نما سطح مورد نظر را در برابر شوره، اشعه فرابنفش، نفوذ باکتری و تولید جلبک کاملا محافظت می کند و پس موجب بهبود بهره وری انرژی، تقویت و طول عمر مفید سازه می شود.

 

نانو پوشش ها به شکل چسب نانو و رنگ نانو در بازار موجود هستند. یکی از بهترین چسب های آب بندی که با تکنولوژی نانو ساخته شده و برای آب بندی و عایق استفاده می شود G-100 آب بندی است.

این  G-100قابل اجرا بر روی همه سطوح بتنی، سیمانی، سنگی، گچی، آجری و … می باشد و همپنین قابل ترکیب در نوع های دوغاب می باشد.

چسب آب بندی G-100 کاملا بیرنگ بوده و جایگزین کامل قیر و عایق های سنتی بر روی سطوح می شود.

یکی از مزیت های G-100 اجرای خیلی آسان می باشد که به وسیله قلمو یا پیستوله انجام می شود فاقد نیاز به سیمان کاری یا ملات پلاستر بعد از اجرا.

همچنین فاقد محدودیت برای اجرا بر روی نوع های دیواره و ارتفاعات.

سنگ نانو | نانو نما | آبگریز کردن نما | سنگ نمای نانو

سنگ نمای نانو

برای اجرای نانو و آبگریز کردن سطوح می شود پوشش نانو را در ملات سیمان برای عایق بندی استخر، پشت بام، پارکینگ و غیره استفاده کرد.

همچنین به شکل خالص و به عنوان رزین بر روی نمای ساختمان که هم رنگ بودن کار بعد از اجرا دارای اهمیت است استفاده می شود.

آب بندی G-100 برای نانو نما و ضد آب کردن سطح نما کاملا سازگار با محیط زیست است و از سازه در برابر سرما و گرمای خیلی شدید، فشار آب، شوره، کپک، اشعه UV، گاز دی اکیسی کربن، انواع باکتری و جلبک محافظت می کند.

ما به کارفرمایان عزیز پیشنهاد می کنیم پس از انجام نماشویی یک لایه نانو بر روی سطح نما اجرا شود که به تمیز و نو ماندن نما و ضد آب کردن سطح نما برای زمان بیشتری کمک زیادی می کند.

 

سنگ نانو | نانو نما | آبگریز کردن نما | سنگ نمای نانو

برای حمایت از ما و دیدن نمونه کار های بیشتر مارا در شبکه های مجاز هم دنبال کنید:

اینستاگرام / آپارات