در این مطلب می خواهیم درباره نانو تکنولوژی | نانو در صنعت | نانو ساختمان با شما عزیزان صحبت کنیم.

نانو چیست ؟ تکنولوژی نانو در صنعت ساختمان چه کاربردی دارد؟

کلمه نانو ریشه در زبان یونانی دارد به معنای کوتوله یا قدکوتاه. درواقع تکنولوژی نانو به مطالعه و بررسی خواص و رفتار مواد در مقیاس نانو می پردازد.

یک نانومتر برابر است با یک میلیاردم متر. برای مثال یک ورق کاغذ حدود 100,000 نانومتر ضخامت دارد.

مواد در مقیاس نانو نسبت به همان مواد در مقیاس بزرگتر رفتار متفاوتی دارند. نقطه ذوب ماده، رنگ، قدرت، واکنش شیمیایی و غیره در اندازه نانو تغییر می کند. تمام مواد از جمله گاز، مایع و جامد می توانند خواص فیزیکی، شیمیایی و بیولوزیکی غیر معمولی را در مقیاس نانو نشان دهند که در مقایسه با خواص همان ماده در اندازه بزرگتر بسیار متفاوت است.  درمقیاس نانو بعضی مواد قوی تر هستند یا دارای خواص مختلف مغناطیسی هستند.

برخی دیگر  رسانای بهتری برای گرما یا جریان الکتریسیته می باشند. در واکنش های شیمیایی سریع تر عمل می کنند، نور را بهتر منعکس میکنند یا رنگشان در مقیاس نانو کاملا متفاوت است.

"<yoastmark

اجرای نانو نما پس از شستشوی نما باعث می شود لک آب و یا گرد و غبار روی سطح ننشیند و نمای ساختمان برای مدت طولانی تری تمیز بماند. پوشش نانو نما باعث می شود شما به جای شستشوی نمای ساختمان سالی دو بار، هر دو سال یک بار نمای ساختمان را بشویید.

نانو تکنولوژی | نانو در صنعت | نانو ساختمان

نانو نما اگر با موادی با کیفیت بالا اجرا شود حتی می توان به جای دو سال یک بار حتی چهار یا پنج سال یکبار نمای ساختمان را شست.

نانو نما و در کل تکنولوژی نانو و یا ذرات مقیاس نانو شاخه ای جدید در علوم نیست. بقایایی از تکنولوژی نانو در شیشه های رنگارنگ مربوط به قرون وسطا پیدا شده که نانومواد ذرات طلا می باشد.

نانومواد رفتارشان در برابر نور تغییر میکند به عنوان مثال طلا در اندازه معمولی رنگ طلایی خود را بازتاب میکند در صورتیکه در حالت نانو به شکل زیر تغییر پیدا می کند که در زمینه های بسیاری از جمله رنگ آمیزی و یا حتی تولید داروهای ضد سرطان مورد استفاده قرار می گیرد.

"<yoastmark

نانو نما،ضد آب کردن نما

امروزه دانشمندان با اختراع میکروسکوپ های فوق العاده قوی توانسته اند مقیاس نانو را مشاهده کنند و از خواص منحصر به فرد مواد در این مقیاس استفاده کنند.

استفاده از پوشش نانو برای ضد آب کردن انواع نما و همچنین محافظت از طرح و نقش سطوح بسیار مناسب است.

 

تکنولوژی نانو انقلاب عظیمی در تمام صنایع و علوم ایجاد کرد. از علم پزشکی، فناوری اطلاعات، مواد غذایی گرفته تا صنعت پوشاک، حمل و نقل و ساختمان سازی.

اجرای نانو نما در واقع باعث ضد آب کردن نمای ساختمان می شود.

"<yoastmark

برای حمایت از ما و دیدن نمونه کار های بیشتر مارا در شبکه های مجاز هم دنبال کنید:

اینستاگرام / آپارات